Serwis wykorzystuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, prosimy zapoznać się z naszą Polityką prywatności.

BIP

 


Program jest realizowany przez naszą jednostkę od 2007 roku.

Koordynatorem programu jest mgr Małgorzata Leźnicka – kierownik Biura Profilaktyki i Promocji Zdrowia w Departamencie Zdrowia i Nadzoru Właścicielskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Adresatami programu jest społeczność romska zamieszkująca województwo kujawsko – pomorskie. Program finansowany jest z budżetu województwa kujawsko – pomorskiego. 

Zasadniczym celem programu jest poprawa stanu zdrowia Romów oraz zwiększenie świadomości zdrowotnej społeczności romskiej. Zamierzeniem programu jest doprowadzenie do pełnego uczestnictwa Romów zamieszkujących tereny województwa kujawsko – pomorskiego w życiu społeczeństwa obywatelskiego i zniwelowanie różnic dzielących tę grupę od reszty społeczeństwa.

Podczas każdego spotkania prowadzona jest działalność edukacyjna oraz badania przesiewowe dorosłych (m.in. badanie poziomu cukru, lipidogramu, EKG, pomiaru ciśnienia tętniczego, porada kardiologiczna, spirometria z wywiadem lekarskim i interpretacja badania) i dzieci (m.in. morfologia, badanie moczu, EKG).

Osoby u których wykryto nieprawidłowości kierowane są do poradni specjalistycznej.