Serwis wykorzystuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, prosimy zapoznać się z naszą Polityką prywatności.

BIP

 


 • Terapia Manualna
  Zajmuje się leczeniem zaburzeń czynności narządu ruchu powodujących dolegliwości bólowe, a także imitujące choroby narządów wewnętrznych. W leczeniu wykorzystuje metody biomechaniczne (mobilizacje i manipulacje stawów), odruchowe (terapia w miejscu bólu i igłoterapia). Dzięki tej metodzie leczona jest rzeczywista przyczyna problemu, a nie tylko jego objaw.

 • Medycyna Ortopedyczna wg Cyriax'a
  Podstawowym założeniem Medycyny Ortopedycznej wg Cyriax'a jest leczenie wzorca klinicznego. Przez zaproponowany w metodzie wywiad i badanie funkcjonalne uzyskujemy kompletną informacje na temat badanego pacjenta. Symptomy i objawy są interpretowane i skatalogowane w formie "wzorców klinicznych". "Wzorzec kliniczny" jest szczególnym zachowaniem się zaburzeń lub grup zaburzeń. Dla wszystkich obrazów klinicznych metoda oferuje lokalne, bezpośrednie, sprawne i korzystne leczenie.

 • Mięśniowo - powięziowe rozluźnianie 
  Powięź jest błoną otaczającą wszystkie struktury naszego ciała. Tworzy ona integralną siatkę zaczynającą się w czaszce a kończącą się w stopie. Jeżeli jakaś powięź będzie zaburzona, to może to wywołać dolegliwości w zupełnie innym miejscu ciała. Terapia polega na odszukaniu i leczeniu restrykcji (nadmiernego napięcia) powięzi  
  Likwidacja punktów spustowych bólu i punktów maksymalnie bolesnych - punktem spustowym jest bardzo wrażliwe miejsce leżące w obrębie mięśni, powięzi i więzadeł, które jest bolesne pod wpływem ucisku i powoduje ból promieniujący oraz inne objawy w obszarach odległych od miejsca drażnienia. Punkty spustowe bólu można leczyć poprzez techniki uciskowe, igłoterapię i pozycyjne rozluźnianie. 

 • Kinesiotaping 
  Jest to metoda terapeutyczna opracowana i spopularyzowana przez Japończyka dr Kenzo Kase. Wykorzystuje się w niej specjalne elastyczne taśmy, które nie zawierają leków ani lateksu. Taśmy te mają fizjologiczny wpływ na skórę, system krążeniowy i limfatyczny, powięzi, mięśnie oraz stawy. Aplikacje kinesiotapingu pozwalają na zachowanie pełnego zakresu ruchu, świadomą normalizację napięcia mięśniowego, aktywowanie mięśni uszkodzonych, zmniejszają ból, likwidują zastoje i obrzęki limfatyczne. 

 • Kinetic Control
  Jest to trening opierąjacy się na wykorzystywaniu mięśni głębokich kręgosłupa. Przebyte w przeszłości urazy pozostawiają po sobie zaburzenia w postaci nieprawidłowego wzorca ruchu. Niepoprawnie wykonywany ruch prowadzi do przeciążen i szybszego zużywania się tkanek. Celem treningu stabilizacyjnego jest wzmocnienie osłabionych mięśni, nauka prawidłowego wzorca ruchu, korekcja postawy.  Polega przede wszystkim na identyfikacji i analizie słabych połączeń w łańcuchach kinematycznych, w małym i dużym obciążeniu, na podstawie testów, co pozwala na dobór odpowiednich środków w procesie progresji rehabilitacji. Dzięki analizie (trzech płaszczyzn: obciążenie, kierunek, napięcie mięśniowe) i identyfikacji wykonywanego ruchu znajdujemy najsłabsze ogniwa. Określenie czynnika ryzyka z uwzględnieniem mocnych i słabych stron, dzięki serii testów stabilizacyjnych pozwala wprowadzić indywidualny program postępowania.

 • Taping sportowy 
  W odróżnieniu od tapingu medycznego wykorzystuje się w nim plastry twarde, nie rozciągliwe. Głównym celem jest korekcja, ustabilizowanie i odciążenie stawów lub mięśni. „Oklejony” zawodnik jest w stanie kontynuować aktywność bez bólu. Powszechnie stosowany w rehabilitacji skręceń stawu skokowego.

 • Terapia punktów spustowych 
  Punkt spustowy to miejsce maksymalnej bolesności w obrębie mięśni, ścięgien, więzadeł. Bolesny pod uciskiem może promieniować do odległych obszarów ciała. Powodują wzmożone napięcie tkanek, słabsze krążenie krwi, osłabienie mięśniowe i zaburzenia ruchomości. Metoda ich likwidacji polega na ustawianiu mięśni w bezbolesnej pozycji, rozciąganiu i głębokim masażu.

 • PNF
  Fizjoterapeuta wykorzystując najsilniejsze grupy mięśniowe ( bezbolesne lub o największym zakresie ruchu) stara się uzyskać aktywność motoryczną w słabszych lub uszkodzonych obszarach narządu ruchu w oparciu o mechanizm irradiacji, czyli przenieienia pobudzenia. Celem metody PNF jest ponowna nauka (tzw. reedukacja) lub odtworzenie konkretnej funkcji ruchowej, utraconej w wyniku choroby.

 • Metoda McKenziego 
  To metoda mechanicznego diagnozowania i terapii zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn. Istotą metody McKenziego jest to, że oferuje ona wielu pacjentom system samodzielnego radzenia sobie z bólem, gdyż fizjoterapeuta uczy pacjenta ćwiczeń wraz z zachowaniem prawidłowych nawyków ruchowych. Badanie metodą McKenziego opiera się na specjalnych protokołach diagnostycznych, odrębnych dla każdego odcinka kręgosłupa (szyjnego, piersiowego, lędźwiowo- krzyżowego) oraz dla kończyn.